Užitečné návody ke tvorbě organizačních sítí
Nadnárodní partneři se ztotožńují s již existujícími návody ke tvorbě organizačních sítí a volně je zpřístupnili každému. Záměrem je také dodat odvahu všem lidem, aby nás kontaktovali s jakýmkoli doplněním volně přístupných návodů ke tvorbě organizačních sítí, o kterých si myslí, že by hodnotně doplnily tuto stránku.
Pokud máte zájem přispět a doplnit volně dostupný návod ke tvorbě organizačních sítí, prosím, klikněte zde…
Přehled návodů:
- www.spoluzaci.cz/ - here you can search for 'old'
schoolfellows (only for the Czech Republic)
- Nástroj k utváření adresáře (Freeware): Pomáhá uspořádat údaje o jednotlivých partnerech z různých sítí. Má také doplňkové funkce jako např. pravidelný dopis, adresáře. Jazyk: německý (požadavky na systémové vybavení: Windows 2000, Access 2000, Word 2000, WinZip or WinRar) ke stažení (Zip-Data, 2,29 MB)
- Dotazník ke členství v organizační síti ke stažení (Word-document)
- Vzor pro popis organizační sítě ke stažení (Word-document)
- Pomůcka k ohodnocení připravenosti ke stažení (Excel-document, 324 KB)
- “Soubor pro přežití” pro vedení evropského projektu Pokud potřebujete obecné informace k problémům týkajících se vedení, můžete využít “Soubor pro přežití”, který skýtá užitečné informace např. ohledně vzhledu parnerských smluv anglická verze  
francouzská verze  
německá verze  
italská verze  
španělská verze
Zdroj: Evropský výbor “vzdělávácí, audiovisuální a kulturní orgán státní správy” (EACEA)
- www.linkedin.com – možnost online spojení lidí, kteří mají nápady a/nebo potřebují informace
- www.openbc.com – program založený na bázi internetové sítě sloužící k navázání kontaktů mezi společnostmi, ke sdílení informací a ke komunikaci. K dispozici v různých jazycích. V následujících měsících bude přejmenován na XING.
- “Stammtisch” – Stammtisch je neformální předem plánované setkání (např. měsíčně / každé první pondělí) v restauraci či baru. Lidé se mohou stýkat v nepracovním prostředí. Je prospěšné, pokud je jedna osoba pověřena organizací těchto setkání a je také osobou, na kterou se mohou obracet všichni účastníci i lidé mající o setkání zájem.
- Soubor nástrojů k rozvoji rovnocenného partnerství zde
- Soubor nástrojů k učení se partnerství zde
- www.ncsl.org.uk – internetové stránky National College for School Leadership (Národní univerzita pro vedoucí pozice ve školách). Na stránkách jsou shromážděné záznamy konferencí a výzkumů, články z časopisů a mnoho užitečných zdrojů k podpoře škol a jiných spolupracujících organizací.
- Rady od Alexandra Grasslera z Wissensagentur v Německu
- www.domeus.de – domeus je největší evropská společnost vytvářející volně přístupný informační bulletin a adresář. Domeus umožňuje vytvořit, poslat a odebírat tisíce zajímavých informačních bulletinů a získat adresáře k různým tématům
- www.wissensagentur.net - tyto stránky jsou příkladem weblogu
- www.aharef.info/static/htmlgraph/ - tento online nástroj předvádí propojení webových stránek jako grafů
- www.touchgraph.com – tyto webové stránky z Googlu jsou také online nástrojem, který ukazuje propojení webových stránek jako grafů
- www.stayfriends.de – zde můžete vyhledat své „staré“ spolužáky (pouze v Německu)
- www.myspace.com – online prostor určený k tvorbě osobních blogů, setkávání lidí, sdílení hudby atd. (v různých jazycích)
- http://del.icio.us/ - del.icio.us je společenská stránka obsahující oblíbené odkazy – prvotním využitím del.icio.us je uchovávat odkazy k oblíbeným stránkám, ke kterým tak získáte přístup z jakéhokoli počítače a odkudkoli můžete odkazy také přidávat (pouze v angličtině)
- www.mister-wong.de – podobná služba jako del.icio.us, ovšem pouze v němčině
- www.flickr.com – Flickr je celosvětově rozšířená aplikace k uchovávání a sdílení fotografií